ניהול מוניטין חיובי באינטרנט הוא חלק מהותי מהצלחת העסק שלך, ואנו יודעים איך להגן עליו!

קל להשמיץ אנשים באמצעות לחיצה על המקלדת. באמצעות ניהול מוניטין ניתן להתמודד עם המצב. חברת digitwow עוסקת בתחום ניהול מוניטין

לצד החיבה הרבה שאנו רוכשים לאינטרנט ולאפשרות שלנו להביע את עצמנו (חופש הביטוי שהוא זכות בסיסית), עלולה הפתיחות ששוררת ברשת לגרום להרס משמעותי עד כדי החרבת מוניטין חיובי שנבנה במשך שנים.

“קשה לבנות קל להרוס” כתבה נעמי שמר בשירה “יובל” והיא בהחלט צדקה. בניית מוניטין חיובי הוא תהליך מורכב ומתמשך.

לא קל ליצור אמון, בעיקר כאשר מדובר על לקוחות ישראליים ולפעמים מספיקה מילה אחת כדי להרוס את שמו הטוב של העסק, החברה או כל אדם מפורסם ומוכר בציבור והיום, יכול כל אחד לאחוז במקלדת ולהקליד כל מילה פוגעת שעולה בראשו. “שיימינג” באתרים או ברשתות חברתיות יכול להתבצע גם ללא הצדקה – סתם כי אותו אדם התעורר בבוקר והיה מעט עצבני.

תגובות והערות פוגעניות נזרקות לחלל הרשת ללא מחשבה וברגע שאותן הערות מתקשרות לשמו של העסק עלול להיווצר נזק משמעותי.

במקרים מסוימים מועלות תמונות מביכות, הגולש מוציא דיבה, מדבר בלשון הרע או מפרסם מידע שמתבסס על עובדות – כמו למשל מעורבות בפלילים. כל אלו עלולים לגרום לנזקים קשים.

כדי למנוע מצבים כאלו החלו עסקים רבים להשקיע מאוד בשירות שהם נותנים ללקוחות. לצד ההקפדה על רמת שירות גבוהה החלו בעלי העסקים להיעזר בחברות שמתמחות בביצוע ניהול מוניטין באינטרנט.

מה זה ניהול מוניטין וכיצד מתבצע ניהול מוניטין באינטרנט?

ניהול מוניטין משמעותו – להחזיר את המוניטין החיובי לעסק, חברה או אדם מפורסם. לפני שמתחילים בניהול המוניטין יש לבדוק את הנזק שנגרם לעסק, כלומר – היכן מופיעים אזכורים שמציגים אותו בצורה שלילית ובאיזו צורה הם הועלו. בהתאם למידע זה יש לבנות תכנית פעולה שתכלול יצירה של אזכורים חיוביים.

בניהול מוניטין ברשת אנו מבצעים  מעין קידום אורגני “הפוך” במספר ערוצים כאשר המטרה של הקידום היא לבצע ניקוי אזכורים שליליים מהדפים הראשונים של גוגל – שהם אותם דפים אליהם הגולשים נכנסים (רוב הלקוחות לא טורחים לגלוש באתרים שנמצאים אחרי הדף השני של תוצאות החיפוש). כדי להסיר את אותן תוצאות שעלולות לפגוע במוניטין של העסק אנו מבצעים קידום אורגני לתוצאות החיוביות ובדרך זו התוצאות השליליות נדחקות לאחור.

חשוב מאוד לייצר אזכורים חיוביים ותכנים איכותיים, ארוכים וייחודיים ולהשתמש בקישורים חזקים ואיכותיים (קישורים שאינם טובים עשויים לפגוע בקידום ואף להוביל לעונש). כמו כן ,חשוב להעלות את הכתבות באתרים פופולאריים. באמצעות ביצוע הפעולות הללו יידחקו המאמרים החיוביים את התוצאות השליליות והגולשים לא יבחינו במאמרים השליליים שנכתבו בעבר. יש לציין כי הסרת תוצאות שליליות בגוגל צריכה להתבצע באופן מחושב במיוחד משום שהיא חייבת להשפיע לטווח הרחוק.

מוניטין

תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות?

התוצאות של ניהול מוניטין בגוגל יכולות להופיע בזמן מהיר יחסית במקרים בהם מדובר על מעט פרסומים שליליים שמופיעים באתרים ורשתות שאינם מגיעים לחשיפה רבה וה”כח” של אותם אתרים נחשב “חלש” במונחים של קידום אתרים, אך במקרים בהם הפרסומים השליליים מופיעים באתרים חזקים כמו למשל אתרי חדשות עלולות התוצאות להגיע רק לאחר מספר חודשים. במקרים מאתגרים במיוחד עשויות התוצאות להופיע רק לאחר שנה.

כפי שהזכרנו קודם ונדגיש זאת שנית – יש להימנע מכתיבת תכנים סתמיים וקצרים ולהשקיע בתוכן כך שהוא יהיה מושך, ארוך ומעניין.

ניהול מוניטין חכם - להכין את התרופה מראש

ניהול מוניטין מוצלח באופן מיוחד יהיה כזה שיקדים את המכה, כלומר לא יחכה עד שיופיעו בעיות אלא יבנה לעצמו רושם חיובי ויעקוב אחר התגובות והפרסומים כל העת.

 יצירת קשר עם לקוחות, בקשה למתן חוות דעת, מתן פינוקים, עריכת סקרים, הסקת מסקנות, למידה וביצוע שיפורים הינם חלק מהותי משיפור המוניטין. כמו כן, ניתן להעלות סרטונים מושקעים שמציגים את אופן פעולתו של העסק – הדבר יחזק את האמון של הגולשים. נוסף על כך, יש לתחזק את הקשר עם הלקוחות. בניית דף עסקי בפייסבוק היא אחד הכלים המובילים לחיזוק הקשרים. העלאת סטטוסים, סרטונים רלוונטיים, מתן אפשרויות שונות ליצירת קשר ומתן מענה מהיר ייצרו בסיס איתן שיהיה קשה יותר לשבור.

מעוניינים לבצע ניהול מוניטין באינטרנט? פנו אלינו ונדאג לטפל באזכורים השליליים על העסק שלכם!

אנו בחברת Digitwow מתמחים בביצוע ניהול מוניטין ומשתמשים בשיטות המתקדמות והחדישות ביותר להחזרת שמו הטוב של העסק שלכם. במהלך השנים סייענו למגוון אנשי עסקים וחברות להתמודד עם פגיעה במוניטין, לבצע מחיקת חיפושים שליליים בגוגל ולהחזיר לעצמם את השם הטוב שבלעדיו לא ניתן להצליח. בזכות עבודתינו ללקוחותינו חזר הצבע לחיים.

מעבר לזאת, אנו לא ממתינים למצבים בהם שם העסק, החברה או המפורסם ייפגע ומסייעים ללקוחותינו לשמור על שמם מבעוד מועד על ידי עריכת מעקב אחר התכנים שמופיעים במדיה כדי להכות בברזל בעודו חם.

העסק שלכם נפגע כתוצאה מאזכורים שליליים ברשת?
צרו קשר עכשיו ונצא לדרך:

קראו עוד על ניהול מוניטין באינטרנט: